Nie myśl bezmyślnie – czyli na co reaguje mózg? Pozytywne Myślenie

Przecież ja nie mogę być wyluzowana – mam naprawdę sporo problemów.
Szef mnie zwolni jeśli nie oddam tego projektu, wścieknie się, już widzę jak drze się po mnie przy wszystkich, rozpluwając ślinę wokół.
Stres i spinka są nieuniknione, kiedy wszystko wokół mnie płonie.

I dobrze, niech płonie.

A ty patrz i ciesz się każdą sekundą.

Przeczytaj ten wpis uważnie. By zrozumieć istotę, feeling musi zawładnąć każdą komórką Twojego ciała.

Niech negatywne myślenie Cię wypełni.

Wychodzisz z domu w piękny, lipcowy poranek. Jeszcze nie ma upału, więc Haszipot nie leje się po Twojej krągłej pupce, czujesz delikatny powiew wiatru na policzku, a promienie słońca przebijają przez świeże, zielone listki mijanych drzew. Wsiadasz w swoje złote BMW i ruszasz na bardzo ważne spotkanie, do którego jesteś doskonale przygotowana i którego pozytywny finał będzie oznaczał Twój awans. Jesteś zrelaksowana, bo doskonale wiesz, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a sukces masz w kieszeni. Jedwabna koszula miękko opada na Twoje szczupłe, wygodne ciało, a dopasowane spodnie podkreślają kobiecie kształty.
Siedząc drugą godzinę na spotkaniu, którego przebieg jest wyjątkowo pomyślny, bawisz się delikatnie mankietem swojej doskonale wyprasowanej, śnieżnobiałej koszuli. Przyjemna atmosfera zwiastuje Twój awans, tak, że już czujesz w powietrzu zapach mnożących się dolarów. Palcem wskazującym przebiegasz po linii szycia koszuli, którą prasowałaś jak zwykle na lewej stronie, jejku, ale z Ciebie dobra Pani Prasowaczka. Prasujesz koszule równie dobrze, jak przygotowujesz firmowe spotkania. Ale będzie premia. Szybko wymienisz sobie panele w salonie, te w sypialni udało Ci się wymienić miesiąc temu, ale na salon zabrakło. O, prezes o coś pyta, trzeba wrócić myślami do prezentacji.

Koszula. Piękna. Prasować na lewej. Nie zmieni kolorów.

O kurwa.

Żelazko. Nie wyłączyłam żelazka!!!

Twoje ciało tężeje w jednej sekundzie. Serce łomocze. Patrzysz na lico prezesa, którego wyraz twarzy zastygł, jego oczy błyszczą, wiesz, że to było pytanie. Nowe panele, piękne, na których zawsze kładziesz żelazko z myślą, że musisz w końcu kupić tą matę ochronną, bo inaczej zjarasz sobie chatę (zbudowaną we frankach).

– Pani Magdo?
Żelazko. Gorące. Prąd. Panele.
W ustach czujesz piach. Tony piachu, wwiezione wywrotką wprost między Twoje szczęki. Ogień. Tumany dymu buchające z okien, trzaskające szyby, sąsiadka krzyczy do męża – chodź tu szybko, patrz co się dzieje u Wiśniewskich!
Może zadzwoni po straż? A może nie ma ich w domu, może nie widzą, że cały Twoj dobytek zlewa się w jedną, wulkaniczną magmę? Może akurat wyszła kupić nowe Życie na Gorąco?
– Pani Magdo??
Musisz wyjść. Serce łomocze jak oszalałe. Panele, żelazko, gorąco.

hand-953389_1280

Ha- aj gacz ja! Odkryłaś sekret pozytywnego myślenia na przykładzie kontrastu.
Właśnie dałaś się oszukać. Twój organizm przeszedł w stan stresu, poziom hormonów zmienił się diametralnie w ciągu zaledwie kilku sekund. Panika, strach i przerażenie.
Wiadomo, przecież w rzeczywistości wyłączyłaś żelazko jak zwykle.

Mózg reaguje na emocje. Nie na prawdziwe wydarzenia, nie wyznacza też prawdziwej “miary zdarzeń“ – być może matura nie będzie ważniejszym wydarzeniem w Twoim życiu, niż kupno drożdżówki. Bo codzienne kupno drożdżówki wpędzi Cię do grobu, a matura tylko wyznaczy Twój numerek na liście przyjętych. 48 czy 75, co za różnica.

To, o czym myślisz, w ogromnej mierze wpływa na to, gdzie się znajdujesz. Nie wierz w to, że do sukcesu dochodzą tylko Ci, co mają bogatego tatę albo wujka w zarządzie spółki.
Nie wierz w to, że pozytywne myślenie odwali za Ciebie całą robotę. Ale bardzo prawdopodobne, że pozytywne myśli pociągną za sobą budujące zachowania, których skutkiem będzie piękne życie. Tak, jak możesz oszukać swój organizm porażającą myślą o włączonym, stojącym na drewnianych panelach żelazku, tak samo możesz oszukać samą siebie, że jest super. Poraź samą siebie elektryzującą myślą, o rychłym szczęściu. Że to, co robisz, buduje Twoją osobowość. Te myśli wypełnią Twój organizm pozytywnymi, dodającymi energii hormonami. Twoja tarczyca będzie się cieszyć.

Myśl dobrze, dziewczyno, a będzie dobrze. Wypadki chodzą po ludziach, lecz na to nie masz już wpływu – a to, na co wpływ masz, musisz doprowadzić do perfekcji. Pozytywne myślenie ma niebywały wpływ na poziom Twoich hormonów, a co za tym idzie, zdrowia.

Życzę zdrowia każdej komórce Twojego ciała!

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

2 myśli nt. „Nie myśl bezmyślnie – czyli na co reaguje mózg? Pozytywne Myślenie

 1. K

  ŁAŁ! Jestes fantastyczna! Wpadlam tu bo szukalam zwiazku pomiedzy hashimoto a totalnym brakiem motywacji I proszę… swietne wpisy. Po trzecim zostalam Twoja fanką 🙂

  Odpowiedz
  1. iga Autor wpisu

   Hej K! Bardzo dziękuję za miłe słowa, mam nadzieję że wyciągniesz z tego bloga jak najwięcej dobrego dla siebie 🙂 ściskam <3!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *