Plastik fantastik – czyli kto lubi mięso w rękawie?

Oczom nie wierzę gdy widzę, z jaką beztroską i radością czułe mamuśki gotują swoim dzieciom ryż w plastikowych woreczkach, mięsko w nowoczesnych rękawach i zalewają herbatkę w plastikowych kubeczkach. Przywykliśmy do tego, że to co możemy kupić w supermarkecie, jest bezpieczne – bo przecież ktoś to kontroluje, sprawdza, testuje i mierzy. Plastik traktujemy bezstresowo – przecież jest wszędzie, więc czego się bać?

Jest się czego bać. Wielu producentów pakuje jedzenie w opakowania, który wydzielają toksyczny biosfenol! 

 Mięso w rękawie, ryż w woreczku i parówki w folijce to najlepsi przyjaciele Twojego przyszłego raka, a także depresjii, Alzheimera i problemów hormonalnych. Podobnie 2 litry wody butelkowanej, które wypijasz każdego dnia, zgodnie z zaleceniami WHO…

Jak rozróżnić zły plastik od dobrego? Bardzo prosto!


Na każdym opakowaniu, czy to z papieru, czy z plastiku czy szkła, widnieje odpowiednie oznaczenie, identyfikujące materiał, z którego opakowanie zostało wykonane. W przypadku materiałów nadających się do recyklinku,  zazwyczaj jest to charakterystyczny trójkąt, z szyfrem w środku – literami lub cyfrą.

PLASTIKOWE OPAKOWANIA NIE ZAWSZE SĄ ZDROWE I BEZPIECZNE. TE, KTÓRE ZAWIERAJĄ KOD 1, 3, 4, 6 i 7, MOGĄ BYĆ TOKSYCZNE!!! Codzienna porcja wody z uwalniającej toksyny wody, po kilku latach a nawet miesiącach może doprowadzić do ciężkich chorób!

Woda z kranu jest badana każdego dnia na obecność toksyn. Woda z butelki, którą kupujesz w sklepie, badana jest kilka miesięcy przed tym, zanim trafi do Twojej szklanki – w międzyczasie może leżeć miesiącami w nasłonecznionych miejscach czy magazynach. Zwróć uwagę na to, w jakich butelkach jest zamknięta Twoja ulubiona woda, w czym gotujesz mięso, parówki czy ryż. Parówki w folii, serki w pudełeczkach i mięso w rękawie to świetne patenty – dla producentów, którym zwisa to, czy Ty się trujesz.


1 w trójkącie – PET 1 w trójkącie

Bardzo popularny rodzaj plastiku – jeszcze kilka lat temu wszystkie butelki i opakowania nazywaliśmy PET. Udowodniono, że ten rodzaj plastiku zaburza działanie układu hormonalnego, a pożywienie i woda przechowywana w tego rodzaju opakowaniach wpływa na poziom estrogenów! Tego opakowania nie można używać wielorazowo i absolutnie nie można wystawiać na działanie promieni słonecznych, gdyż to kumuluje wydzielanie się toksycznych związków do wszystkiego, co kryje się wewnątrz (soki, woda, jedzenie).

2 w trójkącie2 w trójkącie – HDPE

Plastik uznawany za w pełni bezpieczny; co więcej tych opakowań możemy używać wielorazowo.

 

plastik trójkąt 33 w trójkącie – PVC

Polichlorek Winylu – choć dopuszczony do kontaktu z żywnością, jest bardzo szkodliwy! Wydziela toksyny, szczególnie przy próbie ogrzewania tego typu opakowań (np. gdy przyjdzie Ci do głowy podgrzać coś w mikrofalówce!!!). Choć bardzo szkodliwy i toksyczny, nadal jest używany do pakowania żywności, w dodatku nierzadko sami pakujemy sobie „zdrowe. domowe jedzenie” w tego rodzaju folie.

4 w trojkacie4 w trójkącie – LDPE

Plastik uznawany za bezpieczny, choć ciągle trwają badania nad jego wpływem na organizmy żywe.

 

5 w trojkacie5 w trójkącie – PP

Polipropylen uznawany jest za materiał w pełni bezpieczny, może być używany w temperaturach −5 do +100 °C, Bardzo często stosowany w produkcji opakowań, nie uwalnia toksycznych substancji.

 

plastik trójkąt 66 w trójkącie – PS – STYROPIAN!

STYROPIANIK bardzo proszę, kto by pomyślał?

Ile razy jadłaś jedzenie na wynos w uroczym, obłym opakowaniu? Styropian silnie reaguje, wydzielając toksyny i absolutnie nie powinien być używany do kontaktu z żywnością. Niestety, pani w chinolu ma to w dupie, dlatego ładuje Ci rozgrzane sajgonki do polistyrenowego opakowania. A pamiętasz, jak pijąc w górach herbatę z cytryną zachwycałaś się miękkością styropianowego kubeczka? To był złoty strzał dla Twojej tarczycy, jeden z wielu, prawdopodobnie.

7 w trójkącie – inne plastiki

Wszystkie plastiki z tej grupy mogą być silnie toksyczne, nie są zalecane do kontaktu z żywnością. Absolutnie nie można używać plastików z siódemką do podgrzewania, wielokrotnego używania itd. Biosfenol, często obecny związek w tego rodzaju plastikach, obwiniany jest za rozwój Alzheimera, depresję i choroby układu nerwowego.


To co innego w takim razie?

Polecam szkło. Szkło jest praktycznie obojętne chemicznie, dzięki czemu nie wydziela ani nie wchłania żadnych substancji do żywności. Od wielu lat do pakowania jedzenia do szkoły i pracy używam tzw. szklanych lunchboxów, szklanych miseczek z plastikową nakładką (pokrywka prawie nigdy nie ma styczności z tym co jest w środku, już ja o to dbam.)

Zwracaj uwagę nie tylko na to, co jesz, ale i na to, z czego jesz. Pieczone mięso w rękawie, folie na parówkach, serki w plastikowych pudełeczkach – to wszystko może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie i stan umysłu, choć nie zdajesz sobie z tego sprawy!


Na koniec, krótka powtórka – 1 w trójkącie – złe. 2, 4 i 5 w trójkącie – dobre. 3 i 6 w  trójkącie – bardzo złe.

plastik trójkąt co znaczy

Sprawdź, z czego jest wykonane opakowanie do lodów. Butelka po wodzie i pudełko margaryny. Pamiętaj, że wszystkie toksyny w pierwszym momencie uderzają w system hormonalny – gdyż ten jest najbardziej bezbronny w kontakcie z toksynami. Hashimoto to fiksacja układu hormonalnego i większość toksyn pogłębia chorobę. Mięso w rękawie – plastykowym worku – to toksyczna uczta dla Twojej tarczycy!

Uściski!

ixon, xoxo

Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.


twitter haszimoto hashimoto pinterest hashimoto haszimoto facebook haszimoto


JUŻ ZA TYDZIEŃ! CO JEM PRZEZ CAŁY DZIEŃ?? – artykuł już dostępny, możesz go przeczytać >tutaj<

bezglutenowy lunch

 

5 SIERPIEŃ 2016

CO JEM PRZEZ CAŁY DZIEŃ CZYLI – CO JEŚĆ NA DIECIE BEZGLUTENOWEJ?

 

 

 


INNE SOCZYSTE ARTYKUŁY

herbata zielona

herbata zielona

suplementy diety superfoodfit produktymuesli owsianka dieta

dieta bezglutenowa hashimoto sekrety

dieta bezglutenowa hashimoto sekrety 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *