Naturalny dezodorant – pogromca stanów zapalnych

Lubisz zapach z dupy piżmowca? Kisisz w sobie toksyny i magazynujesz metale ciężkie, pryskając się co rano rakotwórczym dezodorantem? Wypnij się na drańskich producentów dezodorantów, którzy zapychają Twoje gruczoły potowe i wmawiają Ci, że masz cuchnąć sztucznymi aromatami z dupy piżmowca. Smaruj się prostym i skutecznym dezodorantem antyhashimoto i ciesz się świeżą, czystą pachą przez cały dzień!


Dezodoranty zawierają masę chemii, konserwantów i sztucznych, proalergicznych dodatków. Te w aluminiowych sprejach dodatkowo zawierają silnie rakotwórczy biosfenol. Antyperspiranty zapychają gruczoły potowe, a toksyny zamiast wydostawać się na zewnątrz, zostają zablokowane w naszym organizmie.

Od zawsze hejtowałam dezodoranty. Te w spreju zaczadzały mnie solidnie z rana i pozostawiały niezbyt przyjemny aromat w buzi, nosie, uszach. Wodniste w roll-onie robiły wrażenie klejącego potu pod pachą, który mnie odrzucał. Sztyfty brudziły ubrania i były mało higieniczne.
Dodatkowo, ich zapach męczył mnie przez cały dzień, dlatego stosowałam go tylko idąc „w ludzi”.

Oto przepis na taniusieńki, skuteczny i efektywny naturalny dezodorant:

  1. Trochę oleju kokosowego (przyjemnie zastyga i nie brudzi ubrań)
    soda oczyszczona
  2. Mieszasz składniki w bliżej nieokreślonych proporcjach, powiedzmy, łyżka oleju na łyżkę sody. Mieszasz i mieszasz a potem…
  3. Nakładasz niewielką ilość pod pachy i cieszysz się świeżym, mokrym i bezzapachowym potkiem, który naturalnie oczyszcza Twój organizm z toksyn, starych kebabów i innych śmieci spod lodówki 🙂

Walka z hashimoto to walka ze stanami zapalnymi. Chemia obecna w sztucznych dezodorantach i antyperspirantach (omg mam nadzieję że nawet nie znacie tego słowa!!) intensywnie nasila stany zapalne. Magazynując w swoim organizmie toksyny i produkty przemiany materii, rozwijasz w sobie stany zapalne, dlatego tak ważne jest żebyś pociła się ile wlezie z uśmiechem na ustach. A jeśli w dodatku możesz przy tym pachnieć swoimi własnymi, naturalnymi feromonami, to czego chcieć więcej 🙂 ?

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *