NATURALNE SPOSOBY NA SZYBKI TUNING WŁOSÓW!

Dziś pierwszy piątek miesiąca, a więc przedstawiam Wam Zośkę, która ma problemy z włosami – nic dziwnego przy hashimoto…

„Hej, mam problem z włosami – są suche, matowe, łamliwe. Kosmetyki pomagają na chwilę, np. odżywka je niby zmiękcza, ale po jednym dniu jest znowu to samo. W dodatku wylatują garściami, znasz jakieś babcine sposoby???”

Przy hashimoto często pojawia się niedoczynność tarczycy, co objawia się łamliwymi, suchymi matowymi włosami. Ja przy moich trzech agresywnych rzutach choroby, straciłam połowę włosów. Kłęby włochów na świeżo zmienionej poduszce to była norma – po kilku tygodniach bałam się, że zostanę łysa. Na sylwestra akurat. I że wszyscy będą pytać, z jakim nowotworem walczę.

Okej ixon, więc dziś pierwszy piątek miesiąca i naturalne sposoby na zdrow(sz)e włosy!

DLACZEGO WŁOSY MI SIĘ POPSUŁY?

  • głupie pytanie – prostujesz regularnie włosy? Jeśli tak, już dalej czytać nie musisz – zepsułaś sobie włosy prostownicą. Choć dzisiaj już żyjemy w takich cyber super czasach, że wszystko jest tytanowe i ceramiczne i jonizuje, jednakże – wysoka temperatura MUSI trwale uszkodzić włosy. Koniec. Kropka. Nie chcesz mieć siana – wywal prostownicę. I lokówkę.dieta na włosy
  • Twoje ciało jest mądre, gdy zaczyna mu czegoś brakować, na początku ogranicza transport wartościowych składników do tych najmniej ważnych struktur – czyli włosów i paznokci. W drugiej kolejności bierze się za skórę itd… Dlatego jeśli włosy stały się suche i łamliwe, mimo że nie stosujesz agresywnych metod pielęgnacji – prostownicy, lokówki czy farbowania, to znak, że brakuje Ci składników mineralnych lub witamin.
  • witamina B !!! Bardzo często dostarczamy sobie zbyt mało witaminy B – bo czerwone mięso jest niezdrowe, bo jajka mają cholesterol, bo mleko ma laktozę itd itp.
  • odpowiednie kosmetyki!! Osobiście jestem wierna od lat serii kosmetyków dla dzieci – nie zawierają szkodliwego EDTA, bardzo łagodnie myją włosy i nie przesuszają ich (ponieważ nie puszczam się na blogu za kasę i nigdy nie przeczytasz u mnie wpisów sponsorowanych, nazwą szamponu mogę podzielić się w wiadomości prywatnej, po koleżeńsku :P) PAMIĘTAJ, ABY NIE UŻYWAĆ kosmetyków mających w składzie szkodliwy EDTA, wystrzegaj się też SLSów, które podrażniają skórę i mogą prowadzić do łupieży!

To co w takim razie mam zrobić, jeśli nie chcę wciągać supli ani leków na porost włosów? Ładuj w siebie witaminy i minerały z jedzenia i nie pozwól, by coś je z Ciebie wypłukiwało. NATURALNE SPOSOBY NA WZMOCNIENIE WŁOSÓW – DIETA NA WŁOSY:

  • odstaw cukier. Cukier podczas trawienia zużywa masę składników mineralnych, w dodatku psuje naturalną florę bakteryjną w jelitach, odpowiedzialną za prawidłowy rozkład cząsteczek pokarmu. Składniki gorzej się wchłaniają, organizm zaczyna oszczędzać, włosy wylatują.
  • WITAMINA B – to bardzo ważna witamina, wpływająca na stan włosów, skóry i paznokci. Witaminę B znajdziesz w : jajkach, mięsie (szczególnie w podrobach), kaszach (gryczana, jaglana!! bogactwo witaminy B), drożdżach, mleku, ryżu, migdałach, mleku. Wysokie temperatury niszczą witaminę B, dlatego przy problemach z włosami najlepiej jeść te produkty na surowo!!!co jeść na włosy
  • alkohol – wypłukuje z organizmu masę witamin i mikroelementów, ponieważ bardzo obciąża system trawienny. W skrócie – by zmetabolizować alkohol, Twoje ciało musi zużyć dużo wartościowych składników, przez co kilka dni regularnego drinkowania (np. podczas urlopu) może zasiać spustoszenie w Twoim organizmie – a najpierw odbije się to na skórze i włosach.

Babcine sposoby na piękne włosy? No cóż, stosowałam jajko z naftą, modne olejowanie, białko z kurkumą i inne cuda. Choć starałam się te rytuały odprawiać regularnie, efekty były zerowe… Być może struktura moich włosów – z natury lekko pusząca się, cienka, powoduje, że metody „wcierania” nie sprawdzają się absolutnie; natomiast dieta pozwoliła mi doprowadzić do stanu, w którym rosną ok. 2cm miesięcznie (standardowo włos rośnie 1-1,5 cm, także sukces!). Nie stosuję żadnych zabiegów prostujących czy kręcących, nie farbuję – właściwie mam wrażenie, że im mniej nad nimi pracuję, tym lepiej one się mają!

A co, gdy jest naprawdę źle? W tym okresie o którym wspominałam, gdy w ciągu 2 miesięcy wypadła mi 1/2 włosów, wybrałam się  do lekarza. Pomógł mi ekhmm… suplement diety – choć mówię to nie bez wstydu – ale taka prawda. To było kilka dobrych lat temu, i na dzień dzisiejszy nie potrzebuję już żadnych wspomagaczy, natomiast mogę w prv wiadomości podzielić się nazwą specyfiku, żeby tutaj nie robić reklamy.

ŻEBY WAM CEBULE ROSŁY, DZIEWCZYNKI :)!

ixon, xoxo

Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.


twitter haszimoto hashimoto pinterest hashimoto haszimoto facebook haszimoto


JUŻ ZA TYDZIEŃ! DLACZEGO GLUTEN JEST ZŁY I MI SZKODZI?

czytaj teraz – co robi gluten z moim ciałem

gluten stan zapalny

 

9 WRZEŚNIA 2016

GLUTEN NASZ POWSZEDNI – POWIĄZANIE GLUTENU I STANU ZAPALNEGO

 

 

 


INNE SOCZYSTE ARTYKUŁY

herbata zielona

herbata zielona

suplementy diety superfoodfit produktymuesli owsianka dieta

dieta bezglutenowa hashimoto sekrety

dieta bezglutenowa hashimoto sekrety 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *