UBIERAM SIĘ NIEMODNIE, BO SZAFIARKI TO ZBRODNIARKI

Dziś będzie ciumkania o modzie, o guście ani o wyczuciu smaku. Ja sama ubieram się niemodnie, obciachowo i nudno. W kółko łażę w tym samym, do porzygu. Ale to ma sens i swoje uzasadnienie.

Moje ręce nie noszą śladów krwi małych azjatyckich dziewczynek, szyjących te wszystkie fikuśne bluzeczki.Ubieram się niemodnie, bo szafiarki to zbrodniarki.


Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że szmata to coś więcej niż szmata. Że szmaty to sposób wyrażania siebie, że szmaty to pokazanie swojego statusu, że szmaty to lajfstajl, że szmaty to sposób spędzania czasu. Że jak ubierzesz taką szmatę to wyglądasz zgrabnie, a jak inną to ludzie myślą, że jesteś bogata. Ale szmata jest tylko szmatą. Ubrania muszą być trwałe i funkcjonalne, żeby spełniać swoją podstawową funkcję – ogrzewać Twoje ciało. Ty działasz, ubrania Cię grzeją. Nic więcej.

Jeśli myślisz, że wyrwiesz lepszego chłopca na dobrą, modną kapotę, to się mylisz, bo jeśli on poleci na Twoją kapotę, to marny z niego gość.

Jeśli myślisz, że modne szmaty podkreślą Twoją klasę i szyk, to się mylisz, bo klasa to zaprzeczenie dóbr materialnych.

Jeśli myślisz, że modne ciuchy zrekompensują Ci brak zainteresowań i pustkę w sercu, to się mylisz. Szmatmi nie zapchasz żadnej dziury emocjonalnej.

Ale! Jeśli myślisz, że ciuchy podkreślą Twoją osobowość, to się nie mylisz- ale w tym przypadku zapomnij o modzie. Bo moda to zaprzeczenie osobowości – osobowość masz wewnątrz, a wszystko co płynie zzewnątrz to moda. Czyli napędzany przez wielkie korporacje, komercyjny ściek.

modne 2017


Pamiętaj o tym, że nowy ciuch to nie tylko kawałek szmaty w Twojej szafie. To o wiele więcej, niż myślisz (czyli dlaczego mam skromną szafę i ubieram się niemodnie?):

(Szafiarki zbrodniarki, to o Was!)

 • produkcja ubrań generuje skażenie środowiska oraz przyczynia się do marnotrawstwa wody, której wkrótce może nam zabraknąć;
 • ubrania szyte są w nieludzkich warunkach przez ubogich mieszkańców trzeciego świata;
 • obróbka materiałów, taka jak farbowanie, jest toksyczna dla środowiska – barwiniki zanieczyszczają środowisko;
 • choć niewiele osób o tym wie, ubrania w ciemnych barwach – granatowe i czarne, są bardzo często przyczyną wysypek i uczuleń – wyobraź sobie, jaki to może mieć wpływ na Twoje zdrowie!

DOBRE UBRANIA TO TAKIE, KTÓRE:

 • są wygodne!! rajstopy, obcisłe gumki w pasie – to wszystko tamuje przepływ krwi i limfy w Twoim ciele, co fatalnie wpływa na pracę całego organizmu! Ściskanie brzucha jeansami czy przyciasnymi rajstopami wpływa na procesy trawienne, może doprowadzić do poważnych chorób – np. refluksu.
 • służą Ci możliwie jak najdłużej – wówczas nie musisz kupować nowych i zachowujesz się w porządku wobec świata (oraz nie dajesz się dymać producentom, którzy skupują szmaty za grosze i wciskają Ci za gruby hajs)
 • są ponadczasowe – modne szmaty latach są obciachowe, a Ty na zdjęciach sprzed lat wyglądasz jak pajac. Daruj sobie obciachu i wybieraj ponadczasowe, proste ciuchy, podkreślające Twoje kształty i styl życia, a nie te, które jedynie manifestują upływ czasu….modne ubrania


  MÓJ STOSUNEK DO UBRAŃ, czyli dlaczego szmata zawsze pozostanie tylko szmatą:

 • Mam możliwie najmniej ubrań, ile tylko można mieć i jednocześnie wyglądać jak człowiek;
 • Moje ubrania zawsze są niemodne a zarazem ponadczasowe, przez co pasują do siebie i mogę je nosić aż się nie rozsypią;
 • Jedyne ubrania, na jakie wydaję gruby hajs to takie, które umożliwiają mi ciekawe spędzenie czasu – np. ubrania sportowe (oczywiście tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne);
 • Nowe ubrania kupuję wtedy, gdy poprzednie lądują w koszu;
 • Mam modę w nosie, bo ważniejsze są dla mnie deficyty czystej wody i środowisko.

Ostatnią rzeczą, na jakiej chciałabym spędzić wolne popołudnie, jest kupowanie szmat, które nie wniosą w moje życie kompletnie nic. Ani emocji, ani zabawy.


Swoją drogą, dys jer na polskie ulice wylała się fala fok, w obcisłych rureczkach i przykrótkich bluzeczkach. Krew się tamuje w pachwinach, brzuchy wylewajo, boczki odstajo.
Bałam się tej mody jak cholera, ale wiedziałam, że wróci po latach jak bumerang. Jak dobrze, że już nie mam 13 lat i nie muszę nikomu niczego udowadniać w pijących w kroczu rurkach.
Dziewczynki, Wy też nie musicie! ściskam i całuję!

ixon, xoxo

Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.


twitter haszimoto hashimoto pinterest hashimoto haszimoto facebook haszimoto

INNE SOCZYSTE ARTYKUŁY

 

ćwiczenia trening sport aktywność hashimoto tarczycy

ćwiczenia trening sport aktywność hashimoto tarczycy

czynnosc niedoczynnosci motywacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *