Obcisłe ubrania – czyli skąd u mnie popękane naczynka i refluks

Każdego dnia, pięć dni w tygodniu, zapewniasz swoim flakom niezły koszmar. Wbijasz się w rajstopki, na to kieca i lecisz do pracy. Czasami lubisz też włożyć bluzkę odcinaną w talii lub ściskasz się paskiem, żeby podkreślić krągłości i te tam wszystkie. Obcisłe ubrania nie mogą zrobić przecież żadnej krzywdy.

Myślisz – spoko, żylaki mi nie grożą, pamiętam o tym, żeby nie siedzieć z nogą założoną na nogę, trochę się ruszam po pracy i w ogóle. Nic mi nie drętwieje, czasami mam zgagę ale wtedy tableteczka i dalej do boju.
W dzisiejszych czasach każdemu czasem odbije się rzygiem, co nie? 

No nie, w sumie to nie. Zdarza Ci się chodzić w rajstopkach, wkładać obcisne ubrania? To przeczytaj to.

wyzczuplajace-ubrania

Dużo mówimy o zakładaniu nogi na nogę, o masażach antycellulitowych, o rajstopach pobudzających mikrokrążenie i nanocząsteczkach. Ale jest jeszcze jedna rzecz, o której nikt Ci nie powie, bo przecież po co.

Obcisłe ubrania niszczą Ci flaki. Robią Ci żylaki. Powodują, że zimno Ci w stopy i marzną dłonie.

Rajstopy, bluzki odcinane w talii, seksownie opinające pupę jeansy – to wszystko, prócz tego, że podkreśla figurę, ściska bezlitośnie nasze ciało. Ściśnięty brzuch = ściśnięty żołądek i jelita, a to może oznaczać tylko jedno – nieprawidłowe trawienie,  a kilka lat regularnego ściskania brzucha oznacza długotrwałe, trudne do odwrócenia efekty, nawet w postaci refluksu.

Ciasne jeansy? Pomyśl o swoich nogach. Żyły, już i tak obciążone długotrwałym siedzeniem przed komputerem czy staniem w pracy, dodatkowo są zaciskane obcisłym materiałem. Problemy z krążeniem to tylko jeden z pierwszych efektów, po latach takiego stylu życia możesz mieć problemy z żylakami i widocznymi tuż pod skórą, nieestetycznymi pajączkami.ciasne-ubrania

Ubrania wbrew pozorom mają bardzo duży wpływ na stan Twojego zdrowia. Nieprawidłowe krążenie po latach może zaowocować poważnymi zaburzeniami – a przecież nigdy nie skojarzysz, że chodzi o byle…. rajstopki. Kupując ubrania zwróć uwagę, żeby Twój brzuch był w nim wolny, żeby nie ściskać niepotrzebnie wnętrzności, zakłócając tym samym procesy trawienne.

Tak, zdrowie to bardzo złożona sprawa. Zdrówka dziewczynki :*
ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.


haszimoto-nowa-sygnatura

fitBOOMnews! same soczyste, wysokoodżywcze newsy,
które przygotują Twoje ciało na nadejście wiosny.


INNE SOCZYSTE ARTYKUŁYdieta bezglutowa schudnac tarczycaefekty dieta bezglutenowa
depresja w hashimoto

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *