Najpiękniejsza wiosna życia! Czyli jak się zmienić na dobre?

Rzuciłam sobie samej potwornie trudne wyzwanie. Zamiast narzekać, że idzie wiosna i znowu zacznę puchnąć jak martwy od tygodnia szczur, postanowiłam – to będzie najpiękniejsza wiosna mojego życia. Najpiękniejszy kwiecień, najzdrowszy maj i najweselszy czerwiec. To jest wyzwanie bez litości – ostro spinam pośladki i walczę o maksimum szczęścia i zadowolenia, ile tylko mogę wycisnąć. Pomimo kredytów, pomimo stresów w pracy i pomimo złośliwych przeciwciał. Bo szczęście to nie zawsze jest realne spełnienie marzeń – a nieszczęście to często zwykłe ograniczenie. A więc – jak się zmienić, by pozwolić sobie na szczęście?

Szczęśliwe jutro może nie nadejść nigdy, jeśli nie zrobisz wszystkiego, by poczuć je już dziś.

Chciałabyś być szczęśliwa?

Pewnie, kto by nie chciał.

To dlaczego nie jesteś?

Bo mam za mało pieniędzy. Bo mam beznadziejnego męża. Bo nie mam męża. Bo mam chore dziecko. Bo nie mogę mieć dziecka. Bo jestem za gruba. Bo mam stresującą pracę. Bo nie mam pracy. Bo nie mam tego, co chciałabym mieć. Bo nie jestem tym, kim chciałabym być.

Zawsze na horyzoncie tli się szczęście, ale zazwyczaj przysłonięte jest pagórkami wad, o których myślimy, że jeśli tylko znikną – wtedy naprawdę osiągniemy szczęście. Nie wiem jak u Was, ale moje doświadczenia mówią, że to kompletna bzdura. Nawet gdy udało mi się przezwyciężyć problem, zawsze tuż za nim pojawiał się kolejny, równie wielki – i przysłaniał szczęście na horyzoncie. Czasami był to realny problem – np. finansowy, czy wypadek lub choroba. Czasami poczucie zadowolenia przyćmiła kompletna bzdura – coś w stylu 5 nadprogramowych kilogramów lub grzyb na ścianie.

I w ten sposób systematycznie odsuwamy szczęście na później. Bardzo często – do śmierci. Serio.

jak sie zmienic hashimoto

Wielkanocny czas wolny namieszał mi w głowie. Pomyślałam – to kiedy w końcu będę szczęśliwa? Od lat odkładam szczęście na później. Na po maturze. Na po sesji. Na po diecie. Na po kłótni z mężem. Na po obronie pracy inżynierskiej. Na po pierwszych dniach w pracy. Na po spłaceniu kredytu. Na po przeprowadzce.
Zdałam sobie sprawę, że odkładam to szczęście na później, jakby to była jakaś marchewka na kijku, którą sama sobie zainstalowałam na plecach. To nie jest w porządku, ixon, robisz samą siebie w bambuko. Brzydko. Ciągle odkładasz to zadowolenie na inny czas, bo to, bo tamto. Chyba nikt nie da Ci pudełka, wewnątrz którego będzie szczęście. Deal with it.

Wkurzyłam się na samą siebie i postanowiłam – to będzie najpiękniejsza wiosna mojego dotychczasowego życia. Każdą chwilę spędzę świadomie tak, jakbym była najlepszą wersją samej siebie. A rzeczy, na które nie mam wpływu – zignoruję.

jak się zmienić

 

Wiosna to najlepszy czas na zmiany. A więc jak się zmienić?

  • Kim chcę być? Zastanów się, jaki jest ten człowiek, którego określiłabyś mianem “szczęśliwa wersja mnie“. Co robi? Czym się zajmuje? Jak wygląda? W co się ubiera? Jakie są jego rytuały, nawyki, czego na pewno nie robi? Z kim pije piwo po pracy, jakie czyta książki? Czy jest zdyscyplinowany, a może bardziej wyluzowany?

Teraz chwila oddechu. Określiłaś już sytuację, w jakiej mogłabyś nazwać siebie szczęśliwym człowiekiem. Teraz musisz przeanalizować trzy sprawy – czy to jest prawdziwy obraz, czy to jest możliwy obraz i czy możesz to zacząć realizować od jutra, czy zajmie Ci to więcej czasu? Zastanów się, czy część z tych cech nie jest wykreowana przez media, reklamy czy środowisko w jakim żyjesz. Zweryfikuj swoją wersję marzeń, bo gdy już zaczną się spełniać, to będzie za późno!

  • Kim jestem? Czyli w których miejscach różnisz się od najlepszej wersji samej siebie? Co musisz zacząć robić, by zacząć zbliżać się do ideału? Jak zachowywać, by być idealną wersją samej siebie?

I teraz najprostsze. Rób to. Każdego dnia, bez zastanowienia, bez rozmyślania – bądź lepszą wersją samej siebie. Zachowuj się jak Ty Marzeń – skrupulatnie, systematycznie i naturalnie. Tak, jakbyś naprawdę była tą lepszą wersją.


 

Ja będę wyluzowana. Mam bardzo odpowiedzialną pracę i każdego dnia odczuwam sporą presję – tej wiosny mam zamiar czuć luz. Przecież robię wszystko jak należy i najlepiej jak potrafię – to, co może się wymknąć spod kontroli, wymknie się pomimo mojej spiny.

Będę zdrowo się odżywiać. Mocno pojechałam w święta – było glutów co nie miara, co tu ukrywać. Too much glutów. Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące warzywek, kasz, orzechów, jajek i zdrowego mięska. Żadnych glutów. Od jutra jestem lżejszą o 4 kg, gibką laską, w której boczkach próźno szukać wielkanocnych mazurków i (o zgrozo!) Bożonarodzeniowych makowców.

Będę prowadzić pamiętnik. Dawno, dawno temu zapisywałam wydarzenia ze swojego codziennego życia – to było naprawdę urocze! Równie urocze było przeczytać po latach zachwyty nad chłopakiem z 3B. Byłam fajną nastolatką, taką trochę idealną dziewczynką z serialu – i ta wiosna też taka będzie. Idealna, trochę z serialu.

Będę malować paznokcie i depilować nogi. Naprawdę, nienawidzę obu tych czynności i mam do siebie za to żal, bo bardzo chciałabym być zadbaną kobietą o gładkich nogach i wypielęgnowanych dłoniach. No trudno, zmuszę się i będę udawać, że kocham obie te czynności, a w nagrodę będę doskonałym, wiosennym Ixonem bez włosów na łydkach.

Jest jeszcze kilka rzeczy, które sprawią, że ta wiosna będzie najlepszą wiosną mojego życia. Odpowiedź jak się zmienić jest bardzo prosta – trzeba po prostu zacząć to robić. O wiele głębszym problemem jest dotarcie do źródła niepowodzeń i określenie, jakie zmiany spowodują zadowolenie i takie zwykłe, codzienne poczucie szczęścia.

Słońca i wiosennych kwiatków dziewczyny!

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

post dieta hashimoto

ćwiczenia trening sport aktywność hashimoto tarczycy

ćwiczenia trening sport aktywność hashimoto tarczycy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *