Chodź na kawę, czyli jak działa połączenie kawa hashimoto?

Latte, czarna, biała, Mocca, Capuccino, z bitą śmietaną, Frappe?

Kawa hashimoto? Czy ktoś w ogóle coś o tym wie??

Jak dla mnie – nie ma znaczenia. Kocham je wszystkie, kocham miłością niesłabnącą, kocham płomiennie, zmysłowo, kocham tak, że mogłabym dać się zabić za filiżankę kawy. Pachnie, rozpala, rozpływa się kremowo w ustach, delikatnie łaskocąc moje kubki smakowe. Słowem – kawowa ekstaza.

Czy ta miłość nas zabije, Hashimotki?

Moja żądza posiadania kawy w sobie tkwiła we mnie od najmłodszych lat, kiedy zbierając się co rano do przeszkola mogłam naśladować czynności rodziców niemalże w stu procentach. 

Czesałam włosy, myłam zęby, ubierałam majtki i koszulkę. Jadłam jajko sadzone, słuchałam radia. Nie mogłam tylko jednego.

Pić gorącej, zniewalającej swoim aromatem i głębokim kolorem kawy. 

A więc proste – Coffe z rana to główny atrybut dorosłości. Z takim przekonaniem szłam przez życie przez kolejnych kilka lat, aż w wieku ..-nastu lat, nastała TA chwila – mama spytała przy śniadaniu:

Napijesz się kawy?

Oh-my-god. Of kors! Czekałam na ten moment tyle lat! Gorący, aromatyczny, narkotyzujący i słodki jak ulepek napój bogów JEST MÓÓÓÓJ !

Oh tak, od tego momentu kawa stała się moim przekleństwem. Nie, nie czuję po niej żadnego High. Nie, gdy nie wypiję jej o 9.15 – wcale nie umieram przez cały dzień. Nie, nie muszę mieć konkretnego gatunku, zalanego mlekiem w konkretnym momencie i o odpowiedniej temperaturze. Nie odczuwam żadnych nieprzyjemnych doznań, gdy jej nie wypiję.

Po prostu Kawa. Pachnie. Jest ciepła, może być i słodka. Jest mleczna, czasami. Ma piankę! Ale chwila…. Jak to jest – kawa Hashimoto – czy to dobre połączenie?

hashimoto a kawa

hashimoto a kawa

Co w kawie piszczy? Kawa Hashimoto:

 • kawa jest palonym węglowodanem – a więc zawiera w sobie toksyczny akrylamid. Akrylamid to substancja, która podwyższa poziom stanów zapalnych w organizmie, a więc przyczynia się do pogłębienia stanu zapalnego  tarczycy. Bang!
 • Ochratoksyna – słyszałaś o niej kiedyś? To taka pleśniawa, która często znajduje się w kawie, ponieważ ta musi przebyć setki tysięcy kilometrów by do Ciebie dotrzeć. Odpowiedzialna jest za choroby nowotworowe i nikt nie zajmuje się karaniem producentów za jej rozwój w Twoim słoiczku. Sorry, producenci mają Twoje zdrowie w dupiszczu. Bang!
 • kawa przyjeżdża do Nas z głównie z południowej Afryki i Ameryki – czyli z bardzo, bardzo daleka. A to znaczy tylko jedno – konserwacja, konserwacja, konserwacja. Kawa to nie tylko aromatyczne, palone ziarenka, ale również cała masa utrwalaczy, chemicznych polewaczy i środków które zakonserwują ją w trakcie transportu. Bang!
 • Kawa, jak większość dochodowych plantacji, jest podlewana pestycydami i herbicydami. Czyli już wiadomo, że nawet jeśli zmielisz sobie ziarna na świeżo – w domu, będziesz pił napar z toksycznych chemikaliów. O ile dodatkowo nie pojawią się w niej wcześniej ochratoksyny. Bang!
 • a Kawa rozpuszczalna? Tego tematu nawet nie poruszę – kawa rozpuszczalna to syf spod lodówki, zamiatany do słoiczków podczas produkcji zwykłej kawy. Plus grzyby, plus toksyczne nawozy, plus emulgatory, tłuszcze roślinne (sic!) i przeciwzbrylacze. Pozdro.

WNIOSEK?

Nie pij kawy, jeśli nie musisz. Ja też nie piję. Nie wiem, kto sponsoruje te wszystkie teksty o tym, że niby kawka usprawnia pracę mózgu, przyspiesza przemianę materii i w ogóle jest taka super. Jeśli moja kupka ma być usprawniona piciem naparu z pleśni i emulgatorów, to chyba sobie daruję. Kawa Hashimoto? Bardzo słabe połączenie.

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

hashimoto-lody bananowe

ksylitol hashimoto

3 myśli nt. „Chodź na kawę, czyli jak działa połączenie kawa hashimoto?

  1. iga Autor wpisu

   Ale mam refleks, na komentarz z czerwca odpisuję w październiku 🙂 Teraz jest idealny czas by kawę zastępować wzmacniającymi, ciepłymi napojami – z imbiru, z pomarańczami, cytryną. Długi czas pisałam kawę Anatol jako zamiennik kawy – ale ona również jest palonym zbożem, a więc jest bogata w toksyczny akrylamid 🙁 Nie ma natomiast kofeiny, która niepotrzebnie nakręca organizm – niepotrzebnie przy i tak nakręconych już hormonach.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *