DIETA NA PRYSZCZE – CZYLI DLACZEGO SZPACHLA CI NIE POMOŻE?

Ohydne, czerwone pryszcze w wieku trzynastu lat to nic. Te wszystkie randki, odwołane z powodu wysypu obfitości na czole i nosie w wieku lat szesnastu to też normalka. Nawet mając osiemnaście lat, możesz jeszcze przełknąć łzy goryczy, bo zamiast wyglądać jak super seksi modelka z wybiegu to masz syfy na ryju jak stąd do Kieleckiego.

Ale kurwa, pryszcze w wieku, w którym zaczynają pojawiać się pierwsze i kolejne zmarszczyki, to już jest zniewaga. Zniewaga, która czystej diety wymaga.

Nie myśl, że na trądzik, wągry, białe, czerwone i zielone podskórne bąballasy pomoże Ci wyciąg ze ślimaka albo czego tam jeszcze. Czasami pomaga – na chwilę,szczególnie że widząc cenę specyfików masz wrażenie, że cera poprawia się od samego patrzenia na opakowanie. Jednak tym, co naprawdę wyczyści Twoje pory, nie czyszcząc portfela, jest dieta na pryszcze.Jak wspominałam wyżej, przez cały swój okres dojrzewania zmagałam się z syfami na twarzy. To nie były żadne tam niedoskonałości. Ani też wypryski, ani zaczerwienienia, ani nawet zanieczyszczenia. To były syfy. Choć dość często zagęszczałam swoje działania w tej sprawie – inwestując w drogie żele do czyszczenia, antybakteryjne kremy, sremy i serumy, właściwie niewiele to zmieniało. Dość często odpuszczałam więc walkę, radośnie czekając na moment “końca okresu dojrzewania“.

Ah! To normalne, przechodzisz przez okres dojrzewania!

Ileż to razy urocze cioteńki i uprzejmi wujaszkowie powtarzali mi ten gówno warty slogan? Oni wciskali mi ten kit tak długo, że obudziłam się w wieku dwudziestukilku lat, nadal z syfami na ryju i myślą – fakenszit, czyżbym ja nadal przechodziła okres dojrzewania? Rośnięcie cycków już było, pierwsza miesiączka dekadę temu, eee….

Jasna sraka. Wtedy się obudziłam. Chwila chwileńka, przestałam dojrzewać, przestałam przechodzić przez okres dojrzewania jakieś 8 lat temu. Oszukali mnie. Dojrzewanie było, trądzik trwa
żesz madafaka!!!!!kosmetyki chemia

Oczywiście, w swojej blisko 10-cio letniej walce z trądzikiem, stosowałam też gorliwie różne metody polecane przez specjalistów, dermatologów i szamanów metody, takie jak:
– nie jeść czekolady
– pić dużo wody
– pić mało wody, bo do wody sikają ryby
– nie jeść pomidorów
– spędzać czas na świeżym powietrzu
– wciągać nosem suplementy diety
– pić ziółka
– nie jeść ostrych przypraw
– nakładać maseczki
– nie pić alkoholu
– jeść dużo błonnika
– stosować żele antybakteryjne
– smarować się wywarem z końskiego zada
– myć telefon spirytusem

Raz było źle, innym razem jeszcze gorzej. I choć w wakacje nie nakładałam szpachli, stan mojej cery był raczej wątpliwy, nawet pomimo stosowania żeli antybakteryjnych za milion sto dolarów, nawet gdy nie jadłam czoko i odprawiałam czarne msze nad swoją cerą. Nie wiem kto wymyśla te wszystkie historie, ale jedno jest pewne – ubaw musi mieć po pachy ze świadomością, że miliony nastolatek i dorosłych kobiet w to
wierzą i się męczą.


I powiem Wam tak – przestałam dojrzewać. Dieta na pryszcze, czysta, prosta dieta, bez quinoy i innych badzewi, oczyściła moją cerę w ciągu miesiąca.
Najgorsze co możesz zrobić, to inwestować w kosmetyki. Żaden kosmetyk nie wyleczy Twojej skóry, jeśli nie zmienisz całkowicie swojej diety – bo trądzik, wysypki, i wągry to nie jest efekt tego, co dzieje się na zewnątrz, tylko tego, co dzieje się wewnątrz Twojego ciała.

Przede wszystkim, zastanów się jak działa skóra. Wchodzisz do wanny pełnej wody i wychodzić dwie godziny później – czy Twoja skóra wchłonęła wodę? Czy jesteś spuchnięta jak balon? Nie. A dlaczego? Dlatego, że skóra jest doskonałą tarczą ochronną, i tak naprawdę chroni się przed wnikaniem większości “cennych składników“ kosmetyków. Choć producenci piszą na swoich opakowaniach różne cuda, Twoja skóra wchłania naprawdę niewiele, nie mówiąc już o tym, że nie jest w stanie przyswoić praktycznie żadnych witamin, mikroelementów i tych wszystkich fantastycznych dodatków, którymi kuszą opakowania.

Nawilżające kremy w 90% działają w ten sposób, że tłuszcz w nich zawarty tworzy na skórze barierę ochronną, przez którą mniej odparowuje woda – stąd efekt nawilżenia. Jednak to nie krem nawilża skórę – to Ty ją nawilżasz, jedząc i pijąc wartościowe pokarmy. Tak samo jest z zaniczyszczeniami. One nie pojawiają się “z zewnątrz“ – chyba, że jesteś górnikiem. Zmiany
zapalne, wypryski, trądzik – to wszystko jest następstwem różnych złych rzeczy, które dzieją się w Twoim organizmie, stanów zapalnych, alergii pokarmowych, toksycznych substancji które pochłaniasz, radośnie podgryzając czipsy. Wyeliminowanie jednego czy dwóch tak naprawdę nic nie zmieni, bo skuteczna dieta na pryszcze musi być czysta jak łza.

kosmetyki naturalne diy


Szok dla skóry – prosta i najskuteczniejsza dieta na pryszcze ever:

– jem tylko to, co nie ma składu na opakowaniu (lub jest on jednoskładnikowy)
No dobra ale to co mam jeść?
– kasze
– warzywa
– owoce
– jajka
– strączki
– orzechy (byle nie ziemne, bo to grzyby, pleśnie i fuj)
– mięsko


Spróbuj. Tylko przetestuj tę metodę – dwa tygodnie u po strachu. Jak zobaczysz efekty takiej diety, stuprocentowo czystej, klarownej diety – jestem przekonana, że już nigdy nie wrócisz do starych nawyków. Kosmetyki rzucisz w kąt, a później zupełnie o nich zapomnisz – bo to nie szpachla robi twarz, tylko jedzenie –  Czyste, proste, przeciwzapalne i bardzo, bardzo oczyszczające cerę.

Okej, to teraz Ty mi powiedz – co z tymi cholernymi zmarszczkami 😀 ?


Zdrówka, gładkich czół i udanych wyjazdów wakacyjnych, dziewczynki! & Chłopcy 🙂

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.


twitter haszimoto hashimoto pinterest hashimoto haszimoto facebook haszimoto

INNE SOCZYSTE ARTYKUŁY

comfort food hashimoto BED

dieta bezglutenowa hashimoto sekrety

samoakceptacja

samoakceptacja

 

hashimoto-syrop glukozowo fruktozowyfit produkty

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *