Wino Hashimoto – czyli Twoja tarczyca jest winna.

Lampka do obiadu – zmniejsza ryzyko raka piersi o połowę.

Moc antyoksydantów.

Wino, kobiety i śpiew. Jedyny zdrowy alkohol.

Yyy, przepraszam, a kto sponsoruje te badania? Te statystyki? Potentaci alkoholowi. A kto funduje wakacje autorce tego bloga? Nikt. Więc mogę Wam napisać prawdę – czy wino zawiniło?

Wino na romantyczny wieczór, bo zdrowsze, bo wykwintne, bo rubinowe i aromatyczne. Upić się winem to mniej meliniarsko, niż wódą. A dwie butelki zawierają pewnie tyle antyoksydantów, że będziesz dwudziestolatką aż do dziewięćdziesiątki.

Niestety, prawda jest mniej różowa, szczególnie, jeśli zdrapiesz romantyczną powłokę sponsorowaną przez przemysł alkoholowy. A więc, przejdźmy do rzeczy.

red-wine-1004259_1920

Dlaczego nie warto pić wina pełnego antyoksydantów? Wino Hashimoto – związek bez przyszłości:

  • Wino to alkohol. Ile by nie kosztowało, jak bardzo czerwone by nie było, ma w sobie procenty, które wypłukują minerały – a przy Hashimoto tracisz ich dużo nawet I bez chlania.

  • Wino to siarczyny. Są one dodawane do każdego wina, jakie możesz kupić w sklepie (mówisz, że pijesz to droższe? Sprawdź na etykiecie, czy przypadkiem nie contain sulfates). Siarczyny konserwują wino, a Ciebie – uczulają, podrażniają i wzniecają stan zapalny. Wiesz jak to jest przy Hashimoto – nie polecam.

  • Wino to barwienie zębów. Nikt nie chce mieć szarych zębów.

  • Wino to winogrona, podlewane herbicydami i pryskane chemikaliami. Byłam, widziałam – całe plantacje pokryte wściekle-niebieskim środkiem chemicznym. Może myją, może nie myją – tak czy siak, winko zrobione na bazie takich winogron na pewno jest pełne syfów spod lodówki.

A więc tak to jest z tym prozdrowym winem pełnym antyoksydantów. Jeśli nie musisz, nie pij, tyle w temacie. Wino Hashimoto i antyoksydanty to zawsze podejrzana sprawa.
ixon, xoxo


 

Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

alkohol hashimoto tarczyca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *