post dieta hashimoto

Dieta – Post Hashimoto – projekt szczupła do lata

Odparzenia i otarcia na wewnętrznej stronie ud. Łydki tak spuchnięte, że czujesz się jak ofiara bezwględnej mafii, wpakowana z betonowe buciki. Powieki spuchnięte z rana tak, że wyglądasz jak Najman po walce z Pudzianem. W dodatku wszyscy wokół żywią się lodami włoskimi, rybami w panierce i piwkiem z sokiem. Witaj w świecie Hashimoto – Summer Edition. Dlatego projekt szczupła do lata zaczynamy już teraz – w środku zimy. Post Hashimoto – Żeby nie trząsać fatem grając w siatkówkę na plaży!

Pieprzyć przeciwciała. Pieprzyć anty-tg, anty-tpo i anty-pm*, które nie pozwalają Ci schudnąć i sprawiają, że truchlejesz na myśl o upalnych dniach. Jest luty  marzec kwiecień  czerrrrwiec (o boże to już!?!?! spokojnie, jeszcze zdążysz) i zaczynamy projekt plaża – dieta Hashimoto, która pozwoli Ci zrzucić co najmniej 5 (bez jaj, jest czerwiec!) 3 kg do lata (trwale i bez efektu jojo!).

Dieta bezglutenowa w wydaniu bezglutowym jest podstawą w odchudzaniu Hashimoto. Dieta bezglutowa to zbiór bardzo ogólnych, uniwersalnych założeń, które powinny stać się podstawą dla Twojego myślenia o zdrowej diecie.

jak schudnac hashimoto

Dieta bezglutenowa – bezglutowa w wydaniu skróconym – czyli czego absolutnie nie jemy (jeśli mamy Hashimoto i jeśli jesteśmy jeszcze zdrowi):

  • MORE THAN 5 – czyli takie produkty, które w spisie składników mają powyżej pięciu pozycji (jeśli jest to ser żółty, to poszukaj takiego, który ma krótszą listę składników, jeśli jest to pizza mrożonka, to daruj sobie w ogóle dalsze poszukiwania, bo produkty typu microwave-ready nie powinni w ogóle być przeznaczone do spożycia przez ludzi imo)
  • PRZETWORZONE – czyli takie, które ktoś już za Ciebie ugotował, przesmażył, przemielił i wpakował do puszki. Nie wiesz czy po drodze mu to nie spadło na podłogę, że mu to nie spleśniało i nie było chemicznie czyszczone.
  • SUGAR – wszystko, co ma w składzie cukier, słodziki, syropiki glukozowo – fruktozowe i inne dziwne wynalazki. Cukier wznieca stany zapalne w organizmie i nie musisz go jeść. Jeśli nie chcesz.
  • PLASTIK FANTASTIK -picie wody z butelki, jogurciki i śledziki z plastików a na obiad ryż w woreczku. Wyjmijże ten ryż z woreczka, ugotuj i przecedź – poczujesz się jak prawdziwa, tradycyjna kuchenna czarodziejka.
    hashimoto dieta na lato

Więcej o diecie bezglutenowej – bezglutowej Hashimoto tutaj.

Choć swoje religijne przemyślenia zostawię dla siebie, żyjemy w kraju katolickim i 10 lutego zaczyna się Wielki Post. Jest to taki dzień, który zawsze sentymentalnie kojarzyłam z tradycyjnym, niemalże rytualnym odmawianiem sobie, ze wzmocnieniem swojej samokontroli i siły woli. Nieważne kiedy rozpoczniesz swój projekt Plaża – szczupła do lata z Hashimoto, ważne, żebyś zdążyła doprowadzić swoje ciało do takiego stanu, który nie zamieni letnich miesięcy w koszmar – ze wspomnianymi wyżej otarciami i odparzeniami oraz potem lejącym się po … wszędzie.

 

post dieta hashimoto

DIETA POST HASHIMOTO – czyli co robię, żeby nie trząść tłuszczem na plażingu:

  • Jem to, co jadłaby moja babcia. Tu Cię zaskoczę – na okres diety „wakacje bez otarć na udach” odmawiam sobie wymyślnych superdooper-turbo food, czyli tłuszczów kokosowych, nasion chia, ksylitolków, amarantusów wszystkiego, czego z pewnością nie jadłaby moja babcia. Kusi, kusi mnie strasznie żeby kupować, bo przecież to mnie odmłodzi, zregeneruje, oczyści i przeczyści. Ale twardo stoję przy swoim – dieta post hashimoto to ukłon w stronę chamskich ziemniorów posypanych koperkiem z burakami i chrzanem. -1kg dla Ciebie.
  • Jem tylko słodycze, które sama zrobię. Cukier jest bardzo zły, ale jeśli nie potrafisz sobie odmówić i ciągle pokonuje Cię myślenie typu „raz na jakiś czas nie zaszkodzi”, to przynajmniej ogranicz się do słodyczy, które sama zrobisz. Batoniki, słodzone jogurciki, płatki muesli eko sreko – na czas projektu plaża odmawiasz sobie tych glutów. Babcia też by ich nie jadła. -1kg dla Ciebie.
  • Żadne soczki (wyciskane z nieumytych, opryskanych fungicydem pomarańczy), żadne sprajty, żadne fizzy drinks z bąbelkami, żadne alkohole, browary i winiacze z siarką. Na okres postu – ziółka, herbatki i woda. Przygotuj się na siódme poty w lipcu doskonale nawodnionym organizmem. Babcia też by tak pościła. -1 kg dla Ciebie.

A na koniec – super cytat z internetów i ostatnia zasada diety Summer Edition:

Moja nowa dieta: codziennie świeża porcja motyli w brzuchu…

podpisana – dark lady

  •  zakochaj się. Zakochaj się do szaleństwa, w nowym rytuale, w nowej książce, w nowym sporcie, chłopaku, mężczyźnie, mieście, klubie. Zakochaj się na wiosnę i poczuj jak wypełnia Cię miłosny flow – odechce Ci się w ogóle jeść. – 2 kg dla Ciebie.

hashimoto dieta na lato j

*anty-pm – piszę o tych przeciwciałach więcej tutaj, natomiast jeśli jesteś leniuszkiem to w skrócie powiem, że anty-pm to przeciwciała anty-pozytywne-myślenie. Takie małe skurczybyki, które sprawiają, że mając hashimoto myślisz tylko o tym, jaka jesteś beznadziejna; że zeżarłaś drożdżałkę i pewnie przytyłaś milion kilo i że w tym kraju to nigdy nie będzie dobrze. Anty-pm nie da się dokładnie zmierzyć, ale jeśli te przeciwciała się pojawią, to na pewno je zauważysz. Jak zmniejszyć ilość przeciwciał anty-pm? Ano tak.

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

przeciwciala anty hashimoto

przeciwciała hashimoto

przeciwciała hashimoto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *