Lody bananowe bez syropu glukozowo – fruktozowego

Chcę jeść lody i nie chcę być tłustym cukrzykiem z Syndromem Zdenerwowanego Jelita. Co robię? Mielę banana, dosypuję kakao i dodaję cynamon, kardamon, orzeszki. Tadaam: wcinam kremową, słodką jak ulepek, ciągnącą się czekoladową masę, która trzaska w zębach i rozpływa się pod podniebieniem. Dodatkowo, posypuję sobie czasami ekstrudowaną kaszą gryczaną, albo jaglanką dmuchaną.

Bezglutowe LODY BANANOWE 3 MINUTOWE BEZ SYROPU GLUKOZOWO-FRUKTOZOWEGO:

  • Parzysz wrzątkiem lub dobrze myjesz pod ciepłą wodą banana ażeby choć troszkę ograniczyć ilość zjedzonych przez siebie toksycznych fungicydów, którymi podlewany jest bananek
  • Rozbierasz ze skórki i wkładasz do zamrażarki na 15/ 20 minut (lub nie wkładasz, jeśli wolisz ciepłe lody)
  • Wyjmujesz z zamrażarki i a) blendujesz lub b) ugniatasz widelcem lub c) ugniatasz tłuczkiem do ziemniaków
  • Dodajesz sobie co chcesz: kakao, rodzynki (dla cukierkolubów), daktyle pokrojone w kawałeczki (dla jeszcze większych cukierkolubów), orzeszki, podprażone orzeszki (klik!),
  • Bierzesz trochę na łyżeczkę, wkładasz do buzi i czujesz jak delikatna, ciągnąca się, słodka i kremowa masa rozpływa się po Twoim podniebieniu, jummy! Banany są trochę glutowe z racji tego, że podróżują taki kawał i są podlewane toksycznymi fungicydami. Dlatego takich lodów bananowych nie powinnaś jeść zbyt często, szczególnie gdy masz w sobie Haszi wojnę domową i tarczyca płacze. Ale myślę że jest to mniejsze zło, jeśli lubisz szugar a nie chcesz od razu walić sobie syropem glukozowo-fruktozowym po kosmkach jelitowych.A jeśli uważasz, że nie masz czasu na głupoty i wolisz sobie kupić loda „jak normalny człowiek”, to najpierw zapoznaj się z ulotką > SYROP GLUKOZOWO FRUKTOZOWY I JEGO UROKI< i dowiedz się, jak efektywnie rozwinąć u siebie cukrzycę typu 2 i Zespół Zdenerwowanego Jelita. Dieta w Hashimoto jest szalenie ważna, ponieważ nie dbając o zdrową dietę szybko rozwiniesz u siebie inną chorobę autoimmunologiczną – cukrzycę, zapalenie stawów albo łysienie. Nie polecam.
    Na Hashimoto najlepsza >DIETA BEZGLUTOWA< (klik!)

ixon, xoxo

___________________________________________

Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

Jedna myśl nt. „Lody bananowe bez syropu glukozowo – fruktozowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *