Czy lektyny to Twój wróg? – dieta bez lektyn w hashimoto

Walczę z Hashimoto od 10-ciu lat. Łykam piguły z coraz większą cyferką na opakowaniu, rokowania tęczowe nie są – nic się nie da zrobić, nic nie pomoże, tarczyca wkrótce zeżre samą siebie. Tablety do końca życia.

Tak mówią oni. Czciciele sztucznej tyroksyny, zwani endokrynologami. Czy lektyny faktycznie mają wpływ na zdrowie cierpiących na Hashimoto?

Choć historia mojego życia, diet, leczenia i depresji jest długa i wyboista, o tym kiedy indziej. Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy to coś więcej niż kilka kilogramów więcej i cudowna tyroxyna na śniadanko.

W skrócie sytuacja wygląda tak – wszystkie szesnaście sztuk endokrynologów, z którymi miałam pecha się spotkać w swoim życiu, wmawiali mi że nic nie da się zrobić z niczym, że mam żreć kolejne piguły i się nie odzywać. Taka była ich recepta na wszystkie moje bolączki, trzaskające kolana i sypiące się włochy. Trzy lata temu zmieniłam swój styl życia, i nagle połowa moich chorób prysnęła niczym bańka mydlana. Wystarczyło trochę zmienić dietę. ŻADEN endokrynolog nie powiedział mi, że jeśli przestanę żreć bułeczki, to w ciągu roku wyleczę sobie kolana i zapomnę, co to piekąca klucha w gardle co wieczór. Mimo, że pytałam, prosiłam i błagałam choćby o ździebełko prawdy.

To dało mi sporo do myślenia, przede wszystkim, że dietą można skutecznie się leczyć.

To udowodniło mi, że jeśli speszjalist mówi, że NIE DA SIĘ – to znaczy, że kłamie.

Że należy wrócić do tradycyjnych metod leczenia.

Że codzienne wybory, których dokonujemy w spożywczaku, mogą być naszą zagładą.

Kilka dni temu powiedziałam NIE. O nie. Teraz kurwa ja. Udowodnię im wszystkim, czcicielom sztucznej tyroksyny, że tarczycę da się naprawić. Że Hashimoto to nie jest wyrok, że to wszystko to kłamstwa. Nawet jeśli się nie uda, nawet jeśli tarczyca faktycznie sfiksowała i żaden psychiatryk tu nie pomoże, to jestem dorosła i spróbuję. Dla siebie. Dla Was. W imię nauki. W imię prawdy jak to faktycznie jest – czy dieta w Hashimoto ma znaczenie?

Od dziś, przez kolejne 120 dni będę na ścisłej diecie przeciw Haszhimoto, eliminującej wszystkie lektyny. Standardowa dieta przy Hashimoto, której przestrzegam od trzech lat i która niewiarygodnie zmieniła moje życie, pozwalając mi schudnąć 20 kg, zmniejszając moje OB ponad pięciokrotnie (!!!) i która znacznie złagodziła stany depresyjne, jest opisana TUTAJ.

Jeśli masz Hashimoto i lubisz słodycze, przeczytaj to: GDZIE ZNAJDĘ SYROPIK I CO ŁADNEGO ZE MNĄ ZROBI?

Jeśli masz Hashimoto i chcesz zmniejszyć stan zapalny, przeczytaj to:

Ale wracając, 120 dni diety bezlektynowej to w skócie:

  • dieta wolna od nabiału
  • dieta wolna od glutenu, kukurydzy i ryżu
  • dieta wolna od cukru i słodzików
  • dieta wolna od kawy i herbaty
  • dieta pełna warzyw i owoców
  • dieta pełna kaszy jaglanej i gryczanej
  • dieta pełna NAMACZANYCH orzechów i bardzoooo długo namaczanych strączków (nieczęsto)
  • dieta pełna jaj

Badania zrobione kilka dni temu, będą podstawą do oceny, czy bezlektynowa, przeciwzapalna dieta przeciw Hashimoto ma jakieś faktyczne efekty. Jesteście ciekawe, czy wygram tą wojnę??

Bo ja TAK!

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *