Nadczynność i niedoczynność tarczycy – uratuj komuś życie

Czasami patrzysz na swoją przyjaciółkę i myślisz – ale ona się zmieniła! Przytyła, jest płaczliwa, wpadła w depresję… Przecież była taka uśmiechnięta, pełna energii…

Co się z nią stało??

Ona też nie wie – od jakiegoś czasu bóle stawów, skóra jak z papieru, wszyscy wokół powariowali i o wszystko się czepiają. No więc kto oszalał – ja, czy oni? Niedoczynność tarczycy wciela się w Twoją osobę i zmienia ją nie do poznania w ciągu kilku miesięcy. A Ty się męczysz, nie mając o tym pojęcia. 

Hashimoto zazwyczaj zostaje wykryte wtedy, gdy tkwisz już po uszy w bagnie. W lepkiej, spowalniającej i tuczącej niedoczynności, lub rozhisteryzowanej, palpitacyjnej nadczynności. Ciężko się zdecydować, którą opcję wybrać, dlatego zazwyczaj tarczyca dokonuje wyboru za Ciebie, thank god.

Najgorsze jest to, jak wiele łez musi zostać przelanych, żebyś została skierowana na badania. Zbyt często dowiadujesz się o problemach hormonalnych wtedy, gdy kontakty z przyjaciółmi są już w rozsypce, gdy ważysz 20 kg za dużo (lub za mało), gdy Twój poziom motywacji leży i kwiczy. Ludzie żyją latami w nieświadomości własnej choroby, obwiniając samych siebie za to, że są powolni, że są gburami, nerwusami, grubasami lub że wrzeszczą na bliskich zupełnie bez powodu.
nadczynnosc niedoczynnoc objawy

Dlatego, jeśli zauważysz, że Twoja siostra, mama, przyjaciółka czy siostra zmieniły się w ciągu ostatniego czasu – wyślij je do lekarza. Być może uratujesz im życie.

Niedoczynność tarczycy to nie tylko dodatkowe kilogramy, ale też tendencja do cukrzycy, choroby serca, zmęczenie, problemy psychiczne – depresja.

W porę leczona, niedoczynność tarczycy może zostać unormowana do zdrowego poziomu, a przy kompleksowej terapii z udziałem zdrowej diety, sportu i motywacji, w ciągu kilku miesięcy jest możliwy powrót do całkowitego zdrowia.

objawy hashimoto niedoczynnosc

Nadczynność tarczycy to problemy z sercem i ciśnieniem, nerwowość, płaczliwość, zmęczenie, również depresja.

Nieleczona, może prowadzić do kopnięcia w kalendarz.

Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli do tej pory byłaś uśmiechniętą, miłą dziewczyną, a w ciągu roku zmieniłaś się w rozhisteryzowaną jędzę, prawdopodobnie wstąpił w Ciebie szatan – ALBO – to tylko tarczyca. To drugie możesz, a może nawet musisz, leczyć. Bo wszystko co masz, to Ty sama.

ixon, xoxo


 

Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.


 

OBJAWY HASHIMOTO :

objawy hashimoto haszimoto zapalenie tarczycy

przeciwciala anty hashimoto

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *