Depresja w Hashimoto i niedoczynności – przerażające statystyki i TEST

DEPRESJA INFO HASHIMOTO

DEPRESJA INFO HASHIMOTO

Muszę się wziąć za siebie.
…Znowu mi nie wyszło… Ok zaczynam od jutra!…
Czego on ode mnie chce?
..ee Co?..
Co za wstrętny dzień. Jutro zostaję w domu.
…Słucham?…


O ile prowadzisz aktywne życie zawodowe, do tej pory byłaś cenionym pracownikiem/szefową, a w ciągu krótkiego czasu stałaś się rozmemłana, to jeszcze pół biedy. Prawdopodobnie albo Ty sama, albo koleżanki z pracy szybko zasygnalizują Ci fakt, że od jakiegoś czasu trochę się zmieniłaś. Depresja w Hashimoto to nie tylko smuteczki i częstsze przekleństwa (te w myślach też się liczą!), ale pozornie nic nie znaczące, psychiczne wykolejenia. Częściej pytasz “słucham?“, częściej prosisz o powtórzenie, częściej odpychasz od siebie zadania. Jeśli pracujesz zawodowo, najczęściej szybko zorientujesz się, że coś nie gra. Gorzej jest wtedy, gdy pracujesz zdalnie lub w ogóle zajmujesz się domem – wówczas zostajesz z problemem sama, a zajęci własnymi sprawami domownicy uznają, że po prostu się rozmemłałaś. Jesteś leniem, rozpieszczoną kurą domową i pączkiem w maśle, który wymyśla problemy z nudów.

Uwielbiam to ostatnie:

depresja w hashimoto objawy test

Daj mi adres osoby, która chciała Cię w ten sposób zmotywować. Znajdę, dorwę i wleję mokrą szmatą.

Ponad 70% zdiagnozowanych, cierpiących na Hashimoto kobiet miało w swoim życiu epizody związane z depresją. Depresja w hashimoto pojawia się niezwykle często – same wahania hormonalne skutkują obniżonym nastrojem, a spowolnienie, chroniczny brak energii, bóle kości i stawów oraz kupa w kontaktach towarzystkich potęgują depresję. Część z Was była zapewne traktowała te objawy z przymrużeniem oka – ot lenistwo i jesienna chandra. Część z Was wściekała się, że nie może się po prostu ogarnąć, zmienić pracy albo schudnąć. A część z Was … po prostu chciała zaszyć się w kącie i zdechnąć.

TEST DEPRESJA w Hashimoto – jestem tylko smutasem czy mam się o siebie martwić? Jeśli przynajmniej 2 z 7 oznak możesz odnieść do siebie – BANG – coś Ci się rozregulowało:

  • Jesteś mistrzynią prokrastynacji – odkładasz wszystko, do granic możliwości. Jednocześnie, wcale nie uważasz się za lenia, wręcz przeciwnie – jesteś ambitna, stawiasz sobie wysoko poprzeczkę lecz…. ciągle coś Cię powstrzymuje przed działaniem.
  • Słyszysz, lecz nie rozumiesz co mówią do Ciebie inni. Tak jakby poszczególne słowa nie tworzyły od razu jasnej całości, lecz czekały aż je przyswoisz. Po prostu – wolniej łapiesz o co kaman.
  • Nie widzisz sensu. Wszystkie Twoje działania odbijają się od ściany, szybko się poddajesz, bo Twoją głowę zalewają toksyczne myśli typu – i tak nic z tego nie będzie, to zabierze za dużo czasu, nikt tego nie doceni.
  • Odtrącasz od siebie bliskich. Czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobra by się z nimi zadawać, przechodzi Ci przez myśl, że nie zasługujesz na takich znajomych, dlatego sukcesywnie ich do siebie zrażasz.
  • Wypełnia Cię poczucie wstydu. Wstydzisz się tego, jak wyglądasz, tego, co mówisz i jak mówisz, jaka jesteś. Roztrząsasz, co głupiego powiedziałaś i jak głupio się zachowałaś.
  • Boisz się. Boisz się zmian, boisz się przyszłości, faceta w parku, boisz się, że sobie nie poradzisz. Czasami dopada Cię atak lęku w zupełnie niespodziewanej sytuacji – masz wrażenie, że zaraz zdarzy się coś bardzo, bardzo złego. Wypełnia Cię niczym nie uzasadniony strach i wewnętrzne rozedrganie.

APROPOS – tralalala, nie musisz się bać!

  • Uciekasz w nałogi. Klasykę typu wino (pełne antyoksydantów ha-ha-ha) i papieroski możemy przemilczeć, natomiast uciekasz w comfort food, w czytanie odmóżdżających forów, w kupowanie eko-food. Wszystko, co nawet pozornie wydaje się słuszne i zdrowe, może szybko przekuć się w uzależnienie, w kompulsywną czynność, która zawładnie Twoim życiem.

ixon, xoxo


Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.

depresja w hashimoto

comfort food hashimoto BED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *