DIETA BEZGLUTOWA

Nigdy więcej bezglutenowej. Odrzuć paleo, wegańską, dunkana. Zapomnij o IG, zapomnij o 1000 kcal. Oto jedyna dieta, której bezwzględnie powinnaś przestrzegać mając Hashimoto:

DIETA BEZGLUTOWA vs dieta beglutenowa
Czyli jedzenie bezśmieciowe, bezsyfowe i bezszajsowe. Dieta bezglutowa jest naprawdę prosta, cudownie niedroga i silnie odchudzająco – odżywcza. Jeśli jesteś za gruba – schudniesz, jeśli masz depresję – zobaczysz światełko w tunelu, jeśli masz brudno w mieszkaniu, no cóż, będziesz miała więcej energii by szybciej posprzątać. Jeśli masz mało kasy, prawdopodobnie zaczniesz mieć więcej, bo ta dieta w stosunku do wszystkich innych jest naprawdę niedroga.

Sprawa wygląda tak, że Hashimoto to stany zapalne. Hashimoto to ciągła wojna domowa, gdzie Ty jednocześnie stoisz po obu stronach frontu, co jest trudną sprawą, bo ostatecznie zawsze jakaś część Ciebie jest przegrana. Stany zapalne to ciągłe przeziębienia, przedwczesne starzenie się organizmu, przenoszenie się stanów zapalnych na inne tkanki – stawy, skórę itd. Mając Hashimoto masz kilkukrotnie wyższą szansę zachorować na inną chorobę autoimmunologiczną, niż Twoja zdrowa koleżanka.

Dlatego, musisz się naprawdę szanować i dbać o siebie, bo inaczej popsujesz się szybciej niż inni. Oczywiście, dieta bezglutowa nie spowoduje, ze będzieć żyć 150 lat, nie spowoduje ze zmarszczki znikną w jeden dzień a sto kilo nadwagi spali się po przepłynięciu trzech basenów. Haszhimoto wymaga naprawdę dobrej, rozsądnej, zbilansowanej diety, która podkręci metabolizm, rozjaśni umysł i będzie na tyle prosta i łatwa, żebyś mogła zajmować się osiąganiem sukcesów, a nie pierdzeniem w stołek i narzekaniem, że inni mają lepiej. Inni nie mają Hashimoto, a Ty masz i dzięki temu wiesz, że trzeba walczyć. Inni ładują w siebie syf i gluty bo wydaje im się, że zdrowie to coś, co się dostaje od Bozi na całe życie. Ty wiesz, że tak nie jest, a o zdrowie trzeba walczyć każdego dnia. Jak na wojnie.

dieta bezglutenowa hashimoto niestety ciasteczka to tez gluty  Gluty, gluty wszędzie gluty! Domowe ciasteczka – margarine, gluten i szugar.

DIETA BEZGLUTOWA anty haszhimoto polega na przestrzeganiu siedmiu zasad, które możesz szybko zapamiętać i bezwzględnie się do nich stosować. Jeśli jesteś rozmemłanym flakiem i chcesz nim zostać, leżąc w dresie i nienawidząc siebie za to, cóż – pozdro, rób tak dalej i umrzyj szybciej niż myślisz. To nie jest kraj dla miętkich ludzi.

Jeśli jesteś superłomen i chcesz żyć długo (pełna energii), osiągając sukcesy, to dieta jest dla Ciebie. Dieta w moim wypadku, pomogła mi TRWALE schudnąć 20 kg (efekt utrzymuje się czwarty rok, a nie miesiąc, jak to było w przypadku wszystkich 134748 diet które stosowałam wcześniej)

Dieta ANTY HASZHIMOTO – czyli hashimoto dieta bezglutenowa & BEZGLUTOWA – 7 zasad:

1) Wszystkie rzeczy, które mają w składzie >LISTA HASZIPOCZWAROWYCH PRODUKTÓW< – won! Trzymasz się z daleka od nich, nie jesz ich, nauczasz swoich przyjaciół, że nie wolno ich jeść a jeśli oni się z Ciebie śmieją, to gardzisz. Siups :)

2) Wszystkie produkty, które mają skład dłuższy niż 5 pozycji, won. Skoro autor danego produktu musiał spisać na liście, co tam namieszał, bo w innym razie sam by zapomniał, to nie można mu ufać. Won!

3) Przetworzone produkty. Chlebki, bułeczki, fasolki ugotowane na parze w puszkach z biosfenolem, mrożonki ready to go, dmuchane ryżyki i chrupeczki, oraz czipaski. Wszystko, co ktoś już za Ciebie ugotował, usmażył, a Ty nic o tym kimś nie wiesz. Osobiście, do kucharzy w restauracjach podchodzę ze sporą dozą nieufności, ale ostatecznie z kucharzem możesz porozmawiać, jeśli poczekasz pod kuchnią do końca jego zmiany. Z człowiekiem X z zakładu produkcyjnego w Dupinkach Wielkich nie masz możliwości pogadać, nie wiesz co to za człowiek. Może ma jakiegoś syfa? Może mu skapnęły jakieś gluty do Twojej paczki z chrupkami? Swoją drogą, tu masz (klik!) >DIETA GLUTOWA< Nie znasz, nie jesz. Proste.

4) Szugar. Cukier. Sacharoza. Trzcinowy, buraczany, brązowy, w kostkach, sypki, puder, inwertowany, palony. Co robi cukier? Cukier robi raka. Cukier robi zajebisty stan zapalny, który szarga Twoją tarczycą jak demon. Nie ważne, czy taki trochę zdrowszy, bio eko brałn szugar, czy ten chamski, biały cukier dowalony do musztardy. Każdy cukier uderza w Twoje hormonsy, powoduje, że masz depresje, myśli samobójcze, jesteś grubą świnią albo nią będziesz. Haszipoczwara żywi się cukrem.

lump-sugar-549096_1920

Cukier – idealna rozpałka dla stanów zapalnych w Twoim organizmie

5) Żarcie milion razy dziennie i żarcie dwa razy dziennie. I tutaj niestety nie ma przepisu dla wszystkich, że jedz pięć posiłków, albo jedz jeden posiłek albo siedem i pół. Pory i liczbę posiłków musisz DOSTOSOWAĆ do siebie, do swojego stylu życia, do liczby godzin które przesypiasz, do pór dnia w których wstajesz. Myślę, że rozsądny system jest taki, że czym jest bliżej nocy, tym mniej się napychasz. Nienawidzę nażreć się na wieczór, głodząc cały dzień, choć mieszkańcy krajów śródziemnomorskich tak właśnie robią i żyją sobie całkiem dobrze. Na pewno rozsądne jest jedzenie w miarę regularnie, bo to ułatwia życie i powoduje, że Twój tryb życia jest Haszihigieniczny. (klik!) >HASZIHIGIENA<

6) Plastik fantastik. Szczerze podziwiam ludzi, którzy bezstresowo gotują sobie parówki w plastiku, ryżyk w plastiku, a nawet – jakże modnie i nowocześnie – mięsko w plastikowym „rękawie”. Mało macie chemii? Mało macie nowotworów, serio? Plastik plus jedzenie równa się plastikowy glut, niezgodny z filozofią dietą bezglutową antyhaszimoto. Won!

7) Jedzeniowa obsesja. Nie wiem jak Wam, ale mnie naprawdę przejadł się temat jedzenia, olejów kokosowych, suplementów, wszystkich superfood, nasion Goji i tego całego pseudouzdrawiającego badziewia. Tak jak margaryna 20 lat temu, ogłoszona jako superantymiażdżycowy food, moc prosto z roślin, tak samo będzie z tymi wszystkimi importowanymi sooper-dooper-foodami. Uwirzcie mi, za kilka lat okaże się, że to wszystko narobiło Wam więcej szkody niż pożytku. Ziemniory z koperkiem i schabowym bardziej Was odchudzą, odżywią i uzdrowią niż fritata z nasion goi na bio eko oleju kokosowym. Moja Haszipoczwara zdechła po chamskich, polskich zupkach, natomiast po energetycznych zdrowych bio eko batonach miała się doskonale, gryząc mnie boleśnie w tyłek każdego dnia. Bio eko produkty z marketu to gluty, tego nie jedz i przestrzegaj przyjaciół.

dieta bezglutowa - parowki do przyklad idealnego glutowego jedzenia

wszędzie food

Voila! Oto cała magia bezglutowej diety. Prosto, czysto, higienicznie, nie za często i nie za rzadko. Bez obsesji, bez trudu i bez liczenia kcal. Wiem, że to trudne, naprawdę trudne, bo starałaś się jeść eko, więc z tej całej spiny zdarzały Ci się chwile zapomnienia z tabliczką czoko i chrupeczkami na zagrychę. A potem był płacz, zgaga i zgrzytanie zębów. Mimo, że stosuję ją z powodzeniem kilka dobrych lat, wciąż zdarza mi się, że sama łamię jej reguły, ale tak naprawdę siódme przykazanie diety bezglutowej mówi jasno: żadnych jedzeniowych obsesji. Dlatego bezstresowo zjem sobie czasami kebsa (pełnego toksyn, glutów, syfów i glutenów) i jestem z tym szczęśliwa. Jestem szczęśliwa, że mam w portfelu 13 zł na fastfuda i że mam przy sobie frienda, z którym mogę go zjeść. Moja tarczyca jest szczęśliwa bo ja jestem szczęśliwa, dlatego wzajemnie się kochamy, szanujemy i wybaczamy. Dieta bezglutenowa w celiaklii to naprawdę rygorystyczna historia, natomiast w Hashimoto warto przede wszystkim unikać śmieci.
Dieta bezglutowa w ciągu kilkunastu miesięcy rozjaśniła mój umysł, pomogła schudnąć mi trwale 20 kg i zmieniła moje życie. Jeśli moja metoda pozwoli Ci pozbyć się choć jednego przeciwciała anty-TPO, to będę przeszczęśliwa :)

ixon, xoxo

______________________________________________
Wszystkie eksperymenty opisane na blogu zostały przetestowane na zwierzętach; Hashipoczwary biorące w nim udział znacznie ucierpiały. Autorka nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne stosowania zaleceń, w szczególności na stan Waszych Haszipoczwarek.